Triathlon Lwa 09.06.2018 Bieg Lwa 03.06.2018

Imprezy towarzyszące

Koncert

Tradycją jest, że w trakcie Biegu Lwa możecie przeżyć nie tylko sportowe emocje, ale także posłuchać muzyki. Przed rokiem gościliśmy rapera Jacka MEZO Mejera, który najpierw przebiegł półmaraton, a potem wystąpił dla Was z zespołem. W tym roku proponujemy coś zupełnie innego – afrykańskie brzmienie zespołu Foliba!

Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. "Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała" – tak o swoje muzyce pisze Foliba. Nie możemy się już doczekać, by zobaczyć i posłuchać tych energetycznych rytmów w klimacie podzwrotnikowym!

Zespół koncertuje już 10 lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Wybrzeża Kości Słoniowej, Burkina Faso, Senegalu, Gwinei i Gambii. Co warto podkreślić, Foliba korzysta z niecodziennego w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium, które obejmuje m.in.: djembe (dżembe), dundun’y, tamę, balafon, korę, shekere. Pierwszy studyjny albumu Foliby, nosi tytuł „TAN”.

Sprawdź, jak gra Foliba!

Bieg Lwa Triathlon Lwa

Partnerzy główni

Partnerzy techniczni