Fundacja Bieg Lwa powstała w 2018 roku, wcześniej działaliśmy pod szyldem Stowarzyszenia Grand Prix Poznania (aktualnie Fundacja Krok do Natury – organizator największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – CITY TRAIL) oraz Stowarzyszenia Bieg Lwa.
Pomysł zorganizowania Biegu Lwa jako wydarzenia biegowego innego niż wszystkie, narodził się w głowie Piotra Modzelewskiego podczas treningu na nowo budowanej Zachodniej Obwodnicy Poznania. Miało to być huczne otwarcie obwodnicy, połączone z półmaratonem i kilkoma innymi biegami, koncertem i rodzinnym EXPO. Niestety po drugiej stronie trafił na opór nie do pokonania. Zwrócił się więc z tym pomysłem do Wójta Tarnowo Podgórne i po przekonującej rozmowie zyskał przychylność władz gminy, które do dziś są mocno zaangażowane w organizację imprezy. Do pomocy w przygotowaniach zaprosił grupę przyjaciół, bardzo kreatywnych ludzi, z których każdy wniósł swoje pomysły. I tak przez kolejne lata Bieg Lwa nabierał dzisiejszego kształtu.
Podstawowe zasady, jakie nam przyświecają: robimy to z pasji, dopracowujemy każdy szczegół, nieustannie szukamy nowych rozwiązań, staramy się tworzyć pozytywną atmosferę wśród biegaczy i społeczeństwa, angażujemy MIESZKAŃCÓW - chcemy dawać im poczucie dumy z faktu, że impreza odbywa się w ich małej społeczności, angażujemy lokalne przedsiębiorstwa w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, Bieg Lwa jest świętem całych rodzin, chcemy robić wydarzenie inne niż wszystkie.
Od 2014 roku organizujemy też Triathlon Lwa w Lusowie pokazując, że to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu i każdy może pokonać swoje słabości. Ponadto w styczniu przygotowujemy Bieg dla Orkiestry, a w czerwcu Galę Lwa, czyli uroczyste podsumowanie naszej działalności łączące sztukę, sport i biznes.