Triathlon Lwa Bieg Lwa 20.05.2023

Aktualności

Pobiegniemy śpiewająco: Przeczytajcie rozmowę z zespołem Strachy na Lachy

Bieg Lwa to duże wydarzenie plenerowe, podczas którego licznie zgromadzeni goście i kibice mają do dyspozycji dziesiątki atrakcji. Co roku kulminacją wydarzeń jest koncert - w tym roku wystąpią Strachy na Lachy! Oczywiście również na ten koncert wstęp jest bezpłatny.

Koncert będzie podzielony na dwie części, pierwsza rozpocznie się o 18:40, druga o 21:30. Zespół zagra największe swoje przeboje i z pewnością pozostanie w pamięci widzów i zawodników kończących bieg. Nie ma drugiego takiego miejsca, gdzie widzowie są jednocześnie kibicami i dzielą zabawę z dopingiem. Warto się przekonać, bo poprzednie lata pokazały, że taka formuła sprawdza się doskonale. Partnerem koncertu jest firma Envitest.

Strachy na Lachy specjalnie dla Was – uczestników Biegu Lwa 2023

Koncert pełen dobrej muzyki i… no właśnie! O tym w rozmowie opowiedział nam lider zespołu Krzysztof "Grabaż" Grabowski.

W tym roku to już 10. edycja Biegu Lwa – pierwsza edycja naszej imprezy odbyła się w 10-lecie zespołu Strachy na Lachy. Będziecie świętować razem z nami?

Strachy to jest taki zespół, który raczej nie obchodzi swoich jubileuszy. Ta działka jest zarezerwowana raczej dla Pidżamy Porno. Nie szłoby pożenić tych wszystkich jubileuszy zarówno Pidżamy jak i Strachów. Jakoś tak się złożyło, że Pidżama obchodzi jubileusze a Strachy niekoniecznie, ale cieszymy się, że zagramy na jubileuszu tej sportowej imprezy!

 Jesteście 22 lata na scenie. Macie niezapomniany, wyjątkowy koncertowy maraton na koncie?

Mamy same takie koncerty na koncie (tu śmiech!). Taki jeden, który najbardziej utkwił w pamięci, najbardziej ze wszystkich to chyba ubiegłoroczny koncert na festiwalu Pol’and’Rock, czyli dawnym Przystanku Woodstock u Jurka Owsiaka. Strachy grały w zeszłym roku na tej imprezie i to był taki koncert, podczas którego każdemu z nas głowę urwało. Co składało się na wyjątkowość? Liczba publiczności i reakcja na nasze piosenki. To było coś niesamowitego. Wielki tłum śpiewał nasze piosenki i się świetnie bawił przy tym. To było coś nieprawdopodobnego!

Graliście już kiedyś na imprezie sportowej?

Prawdę mówiąc sobie nie przypominam, żebyśmy grali kiedykolwiek na imprezie sportowej. Wszystko wskazuje na to, że to będzie nasz pierwszy raz. Musi być zatem wyjątkowo.

A może sami uprawiacie sport? Bieganie jest Wam bliskie?

Jedyną osobą, która chyba zdaje się biegać, a może szybko biegać (?) jest Maciek Nalepa. Tak generalnie nie jesteśmy czynnie sportowym zespołem. Nie zmienia to faktu, że ja na przykład, jestem kibicem sportowym. Kibicem sportu, najbardziej piłki nożnej, a jeszcze bardziej Lecha Poznań!

Będziecie grać na ostatniej prostej przed metą. Czego możemy się spodziewać?

Nie będziemy śpiewali piosenek kibicowskich, choć kibicami będziemy! Podczas biegowej soboty wykonamy swoje piosenki. To będzie koncert z przekrojowym materiałem, który będzie obejmował większość wydanych płyt. Są takie utwory, które gramy praktycznie na każdym koncercie. To na pewno „Piła Tango”, na pewno „Raissa”, na pewno „Dygoty”, a już na pewno „Czarny chleb i czarna kawa”.

Bieg Lwa Triathlon Lwa

Partnerzy główni

Partnerzy techniczni