Triathlon Lwa Bieg Lwa 20.05.2023

Aktualności

Najważniejsze informacje na 25 dni przed Biegiem Lwa 2023

Będziemy świętować urodziny

W tym roku odbędzie się 10. Bieg Lwa. Kawałek pięknej historii biegania i nie tylko biegania został zapoczątkowany w 2012 roku. Już od pierwszego rozdziału wydarzenie miało niespotykany w skali tak małej miejscowości rozmach, ogólnopolski zasięg i wysoki poziom sportowy. Inicjatorem Biegu Lwa jest Piotr Modzelewski, dyrektor imprezy od jej powstania. Przychylność lokalnych włodarzy, a zwłaszcza wielkiego przyjaciela biegu, Wójta Tadeusza Czajki jest wartością bezcenną. Wójt oprócz przychylnego klimatu sam jest jednym z biegaczy i sam startuje w Biegu Lwa!

Zapisy trwają! Wejdź na https://zapisy.krokdonatury.pl/events/51 i dołącz do wielkiej rodziny Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym.

Chcesz ubrać się w nasze firmowe rzeczy od AdRunaLine? Zakupu dokonasz w panelu zawodnika już tylko do końca kwietnia. Po tym terminie zakupy będą możliwe wyłącznie w strefie naszego partnera na EXPO LWA.

Pobiegniesz w Biegu Lwa? Zbadaj się u naszych partnerów

Bieganie łączy z jednej strony dyscyplinę sportu, z drugiej nie objęte zasadami poczucie wolności i niezależności. Bieganie to coś, co każdy może robić sam: wychodzisz z domu, nic Ciebie nie onieśmiela, nie krępuje, po prostu biegniesz. Starasz się stopniowo bić własne rekordy. Wzajemnie z innymi biegaczami napędzasz się i motywujesz.

Jednak należy się zastanowić, czy w przesuwaniu swoich granic i zdobywaniu kolejnych życiówek, zachowujesz rozsądek? Czy nie zapominasz, od czego to się zaczęło? Czyli od dbania o zdrowie.

Ponownie razem z Kimball Electronics Poland przychodzimy Tobie z pomocą i dajemy możliwość ponownego zwrócenia się w kierunku własnego zdrowia. Może to być też okazja do porównania swoich parametrów sprzed podjęcia aktywności fizycznej. Pamiętaj, że nawet bez żadnych oznak istnieje ryzyko posiadania problemów, stanowiących bezpośrednie zagrożenie życia przy wzmożonym wysiłku.

Bądź świadomym sportowcem!

Dołącz do akcji i już od 20 kwietnia do 20 czerwca skorzystaj z badań profilaktycznych.

W specjalnej cenie pakietu na hasło Bieg Lwa umów wizytę u naszych partnerów medycznych. Skorzystaj z oferty Centrum Terapii Manualnej, Rehasport, Podologia HELP oraz Bo Medica. Więcej informacji znajdziesz tutaj.  

Setka STIHL - zachowaj siły na finisz!

Setka STIHL - to dodatkowa klasyfikacja półmaratonu. Ostatnie 100 metrów - już na bieżni stadionu Tarnovii – będzie dodatkowo mierzone i oddzielnie nagrodzone. Warto zachować siły i przyspieszyć na finiszu! Nawet jeśli nie czujesz się sprinterem, mamy nadzieję, że Setka STIHL będzie dodatkowym motywatorem! To też okazja do sprawdzenia się na 100 metrów - wyniki z tego odcinka znajdą się w oficjalnym komunikacie po zawodach.

Biegi dzieci

Bieg Lwa nie mógłby odbyć się bez zawodów dzieci. Specjalnie przygotowana dla nich konkurencja – Bieg Lwiątek zachęca dzieci do 15. roku życia, by towarzyszyły rodzicom podczas tego święta sportowego i samodzielnie sprawdziły się na krótszych dystansach.

- Bieg Lwiątek to jedno z naszych najważniejszych wydarzeń wchodzących w skład Biegu Lwa, dlatego wspólnie z Partnerem biegu Grupą Cichy-Zasada, wkładamy wiele wysiłku w to, aby był to bieg, który wyróżnia się na tle innych tego typu zawodów – tłumaczy Piotr Modzelewski, dyrektor Biegu Lwa. To jedna z największych imprez sportowych dla dzieci w Polsce, a do tego z charytatywnym akcentem – opłata za pakiety startowe zostanie przekazane na lokalny cel charytatywny, dlatego nie obce jest powiedzenie, że w Tarnowie Podgórnym dzieci pomagają dzieciom.

Zapraszamy na EXPO LWA

Bieg Lwa to nie tylko bieganie. Na słynnym już EXPO Lwa na zawodników oraz ich kibiców będą czekały atrakcje podzielone na strefy tematyczne, m.in.: relaksu, sportu czy ciesząca się ogromnym zainteresowaniem strefa promocji zdrowia. Coroczny zlot foodtrucków przeniesie do Tarnowa Podgórnego smaki z różnych zakątków świata. Odbędą się również pokazy rzeźbienia w drewnie z Stihl, podczas których najlepsi zawodnicy w cięciu piłą pokażą swoje umiejętności w tej spektakularnej dziedzinie, a ich prace zostaną zlicytowane na rzecz potrzebujących dzieciaków.

Strachy na Lachy przywitają na stadionie

To już pewne! Zespół Strachy na Lachy wystąpi podczas tegorocznej edycji Bieg Lwa. To właśnie przy dźwiękach ich muzyki zawodnicy Pogoni za Lwem oraz Półmaratonu Lwa będą wbiegać na ostatni odcinek trasy na stadionie w Tarnowie Podgórnym - będzie pięknie! Koncert będzie darmowy dla publiczności, a jego patronem jest firma Envitest.

Najważniejsze informacje dla zawodników

Najważniejsze informacje związane z Biegiem Lwa 2023 znajdziesz na naszej stronie www.bieglwa.pl. Pamiętaj, że w zakładce „dla zawodników” możesz zapoznać się z planem minutowym imprezy, mapami tras, a także zapoznaj się z najważniejszymi informacjami związanymi z funkcjonowaniem biura zawodów. Chcesz zostać pacemakerem? Skontaktuj się z Tomkiem Makowskim na adres mailowy: makos85@gmail.com

Partnerami głównymi Biegu Lwa 2023 są Lidl, Kimball Electronics, KIA Delik, Magna oraz Grupa Cichy-Zasada.

Partnerami technicznymi są Decathlon oraz AdRunaLine.

Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Gminy Tarnowo Podgórne.

Bieg Lwa Triathlon Lwa

Partnerzy główni

Partnerzy techniczni